GENEL BİLGİ

Bu site Farmasi Danışmanına ait kişisel bir web sitesidir. Farmasi resmi sitesi değildir. Bu sitede yer alan tanıtım ve bilgiler Farmasi resmi web sitesinden alınmıştır. Farmasi resmi web sitesine www.farmasiint.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Farmasi Altın Direktör
Belgin Özütürk

TEL: 0 549 794 94 99

BASINDA FARMASİ
FARMASİ SERTİFİKALAR
FARMASİ AT KESTANESİ
FARMASİ ÇAY AĞACI

Farmasi Bebek Bakım ÜrünleriÖzenli anneler bebeklerine özel bakım ürünlerini kullanmadan önce hep aynı sorularla karşılaşırlar. Ürünlerin kalitesi ve içerikleriyle ilgili içlerini rahatlatacak yanıtlar ararlar.

İşte, bebeklerine gözü gibi gibi bakan annenin sorularına Farmasi’den yanıtlar:

Farmasi Bebek Ürünleri,

  • Paraben içermez. Bebeklerin hassas ciltlerine özel olarak üretilmiştir.
  • Dermatolojik olarak test edilmiştir.
  • Alerjen içermez.
  • Triclosan içermez.
  • Bebek cildinin pH’ına uyumludur.
  • Doğal bitkisel özler içerir.
  • Alkol içermez (kolonya hariç).

Bebek Cildi ile Yetişkin Cildi Arasındaki Fark Nedir?

Bir bebeğin cildi bir yetişkinin ki gibi dirençli değildir. Yaklaşık 10 kat daha incedir ve kolayca hasar görebilir. Doğal koruyucu tabaka yeterince gelişmemiştir. Bu nedenle sürekli ekstra hassas bebek bakımı yapılmalıdır ve bu iş için bebeğin hassas cildine uygun tasarlanmış ürünler kullanılmalıdır. Bu ürünler onun cildine aşırı nem yüklemezler ve doğal koruyucu tabakanın gelişimine yardımcı olurlar.

Bebeğinizin Poposunu Pişikten Nasıl Korursunuz?

Bebeğinizin poposunun hassas cildi tahriş edici tüm etkenlere karşı korumasızdır. Çünkü bebek günde 5 veya daha fazla idrarını ya da dışkısını yapar. Cilt çabucak tahriş olur ve acı verir.

Pişik her bebekte zaman zaman görülebilen ve annelerin en çok dikkat etmesi gereken bir durumdur. Pişik bebeğin altının ıslak veya kirli olmasından dolayı bacak aralarının ve kalçasının tahriş olmasıdır. Bu durum bebeğe çok rahatsızlık verecektir. Pişikleri önlemek için bezi sık değiştirmeli bebeğin altını ıslak ve kirli bırakmamak gerekir. Ayrıca koruyucu krem kullanmanız doğru olacaktır. Pişik oluştuğu zaman doktorunuza danışın, bez değişimini daha fazla yapın, pişik kremi kullanın, daha emici ve kaliteli bezler kullanın.

Bebeklerin Saç Temizliği

Saç yıkama işlemlerinde göz yakmayan ve bebeğin cilt yapısı için özel üretilmiş olan bebek şampuanları kullanılmalıdır.

Bebeklerin Kulak Temizliği

Islatılmış bir parça bezle kulak temizliği yapabilirsiniz. Pamuklu çubuk kullanırsanız, kesinlikle kulak içine sokulmaması gerekir, sadece görünen yerleri, dışını ve çevresini temizleyin.

Bebeklerin Göz Temizliği

İlk aylarda bebeklerin gözlerinin çapaklanması çok doğaldır, çapakları temizlemek için su ve pamuk kullanabilirsiniz. Bebeğin gözlerinin yanmaması ve tahriş olmaması için kesinlikle sabun kullanmamanız gerekir.

Zeytinyağlı Bebek Şampuanı – Olive Baby Shampoo

Dermatolojik olarak test edilen Farmasi Zeytinyağlı Bebek Şampuanı, sabun içermeyen formülüyle bebeğinizin narin saçlarını ve hassas vücudunu kurutmadan arındırır. İçeriğindeki zeytinyağı ile derinlemesine nemlendirir ve besler.

Kullanımı: Bir miktar şampuanı avucunuza döküp bebeğinizin ıslak saçlarına uyguladıktan sonra su ile durulayınız. Vücutta kullanılabilir.

Papatyalı Bebek Şampuanı – Chomomile Baby Shampoo

Dermatolojik olarak test edilen Farmasi Papatyalı Bebek Şampuanı, sabun içermeyen formülüyle bebeğinizin narin saçlarını ve hassas vücudunu kurutmadan arındırır. İçeriğindeki papatya özleri ile rahatlatıcı bir etki sağlar.

Kullanımı: Bir miktar şampuanı avucunuza döküp bebeğinizin ıslak saçlarına uyguladıktan sonra su ile durulayınız. Vücutta kullanılabilir.

Bebek Losyonu Zeytinyağı & Papatya

Farmasi laboratuvarlarında özel olarak geliştirilen Farmasi Hassas Bebek Losyonu bebeğinizin ve sizin vücudunuza banyo sonrası bakım sağlarken, içeriğindeki zeytin yağı ve papatya özü ile ekstra nemlendirir ve sakinleştirir.

Kullanımı: Bir miktar losyonu avucunuzun içine döküp, bebeğinizin cildine masaj hareketleri ile uygulayınız.

Fresh Bebek Kolonyaso – Baby Fresh Cologne

Saf ve hoş kokulu Farmasi Bebek Kolonyası cildinizi ferahlatır ve size gün boyu taze, temiz, serin bir his sunar. Bu ürün hem bebekler hem de yetişkinler tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Bebek Koruma Pişik Kremi – Baby Protection Cream

Hassas bebek cildi için özel olarak geliştirilmiş olan Farmasi Bebek Koruma Kremi‘nin içerisindeki çinko oksit, pişik ve tahrişe karşı koruyucu bir bariyer oluşturmaya yardımcı olur. Badem yağı, E vitamini, provitamin B5 bebeğinizin cildine eksiksiz bir bakım sağlar.

Kullanımı: Bebeğinizin altını temizledikten sonra bez bölgesine uygulayın. Özellikle gece uykusu ve seyahat gibi uzun süreli bez kullanımında yoğun olarak kullanın.

Ferahlatıcı Zeytinyağı ve Papatya Özlü Yağ

Bebeğinizin hassas cildi için özenle geliştirilmiş olan Farmasi Ferahlatıcı Bebek Yağı ile cildi kuruluğa karşı korumaya yardımcı olur. İçeriğindeki papatya yağı cildi sakinleştirirken zeytinyağı ve E vitamini derinlemesine bakım sağlar.

Kullanımı: Bir miktar yağı avucunuza döküp bebeğinizin cildine masaj yaparak uygulayınız.FARMASİ ÜYE OL
ÜCRETSİZ KATALOG

Üye olan herkese ücretsiz katalog gönderilir.
Ücretsiz üye olduktan sonra en kısa süre içinde sizinle iletişim kurulup gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret85235
Saat
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 27° 14°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.22446.2493
Euro7.31827.3476
Site Haritası